Poradnik podstaw rehabilitacji po udarze mózgu

udar mózgu

Jeśli udar wynika z AVM (Malformacje tętniczo-żylne), operacja może być zastosowana do jego usunięcia. Połknięcie Udar może powodować trudności w połykaniu. Prawie jeden na cztery uderzenia występuje u kogoś, kto miał wcześniejszy udar. Szybkość i ilość powrotu do zdrowia po udarze zależy w dużej mierze od stopnia uszkodzenia mózgu oraz intensywności i długości terapii.

rezonans magnetycznyTwój lekarz może chcieć zrozumieć, jakie leki bierzesz i czy doznałeś urazów głowy. W ciężkich przypadkach lekarz wprowadzi cewnik moczowy, aby wyeliminować mocz z ciała. Lekarze czasami sugerują kolejne procedury, aby uniknąć udaru. Twój lekarz i kliniczny pracownik socjalny jest w stanie pomóc Ci wybrać, które ustawienie najlepiej spełni twoje zadanie. Lekarze spróbują odkryć przyczynę udaru, aby zdecydować się na najbardziej odpowiednie leczenie. Twój lekarz rozważy Twój styl życia, zainteresowania i priorytety oraz dostęp do krewnych lub innych opiekunów.

Jedną z najczęściej stosowanych terapii jest terapia poznawczo-behawioralna, która umożliwia pacjentowi z udarem zidentyfikowanie negatywnych uczuć i myśli oraz sposób radzenia sobie z nimi. Jesteś w stanie podnieść swoje szanse na powodzenie, ćwicząc ćwiczenia rehabilitacyjne na normalnych zasadach. Większość ludzi obawia się dziś idei udaru mózgu.

Koszt opieki nadal jest sporym problemem dla wielu, szczególnie jeśli chodzi o opiekę dentystyczną. Twój program rehabilitacji domowej będzie zależał od części ludzkiego ciała lub od różnych zdolności, na które wpływa twój udar. Zindywidualizowane plany rehabilitacji powinny być konkretne.

Ćwiczenia z ćwiczeń zawodowych obejmują takie rzeczy, jak uczenie się codziennych zajęć, które pomogą jednostce powrócić do normalnego życia, takie jak zamiatanie ziemi, mycie zębów, podnoszenie kawałków, składanie ubrań i bielizny, między innymi. Ponieważ nawet w przypadku, gdy nie możesz w ogóle wykonywać ćwiczeń z odzyskiwaniem uderzeń, możliwe jest nadal wyobrażanie sobie, jak je wykonujesz, co rozpoczyna podejście okablowania. Ćwiczenia udarowe stanowią istotną część praktyki zdrowienia i rehabilitacji. Na przykład powtarzające się ćwiczenia nóg po udarze mózgu pomogą poprawić funkcję nóg. Psychiczna praktyka polega na wizualizowaniu siebie, robiącego coś idealnie, w którym chciałbyś coś poprawić. Istnieje wiele badań wykazujących, że stymulacja elektryczna wraz z treningiem chodu może być skuteczną strategią rehabilitacji.

Inni ludzie oferują terapię fizyczną, zawodową i inne rodzaje terapii, które mogą pomóc w powrocie do zdrowia. Każdy rodzaj terapii jest dostosowany do indywidualnych potrzeb. Udowodniono, że leczenie wewnątrznaczyniowe istotnie poprawia wyniki i zmniejsza długotrwałą niepełnosprawność po udarze niedokrwiennym. W zależności od wymagań mogą być zaangażowane różne rodzaje terapii. Udowodniono również, że terapia muzyką pomaga poprawić umiejętności ruchowe. Szybkie leczenie nie tylko zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia, ale dodatkowo może zmniejszyć powikłania. Może to obejmować wskazówki ułatwiające połykanie, takie jak branie mniejszych kawałków jedzenia i porady dotyczące postawy oraz ćwiczenia poprawiające kontrolę mięśni zaangażowanych w połykaniu.

Powikłania

Surowość powikłań udaru i zdolność każdej osoby do powrotu do zdrowia znacznie się różnią. Kontynuuj czytanie Neurolodzy diagnozują i leczą choroby takie jak udar mózgu, który jest piątą główną przyczyną śmierci w Stanach. W przypadku, gdy ty lub twoja ukochana osoba stwierdzi, że grozi ci stworzenie chronicznego problemu zdrowotnego, im szybciej podejmiesz kroki, aby zapobiec jej wystąpieniu, tym lepsze będzie twoje zdrowie w ciągu najbliższych kilku lat . Sprawdzenie ciśnienia krwi jest idealnym podejściem do kontrolowania ryzyka. Efekt udaru zależy od regionu mózgu i całkowitej ilości uszkodzonej tkanki. Ponieważ możesz zobaczyć, praktyka mentalna może mieć ogromny wpływ na twoje zdrowie. Jednym z najbardziej frustrujących efektów udaru jest wpływ na mowę i język.

Całkowite wyleczenie jest procedurą długoterminową i waha się od 1 osoby do następnej. Każdy powrót do zdrowia jest różny. Mity związane z odzyskiwaniem udaru mogą być utrwalone przez wiele czynników. Rehabilitacja, którą wykonujesz, opiera się na kilku różnych rzeczach, takich jak nasilenie udaru, obszar mózgu, który został dotknięty, wpływ udaru na ciało i umysł, ogólne samopoczucie i czas, jaki jesteś zdolny do pracy nad twoim wyzdrowieniem. Rehabilitacja udarowa pomoże ci odzyskać niezależność, podnosząc jakość twojego życia. Jest to proces i podejście, które pomaga odzyskać jak najwięcej.